Siedliska Biesiada Literacka- 21 maja 2022r.

grafika przedstawia baner z napisem siedliska bieisada literacka medal okolicznościowy przestawiający Wacałąw Iwaniuka, po proawej stronie znajdyje się grafika przedatwiająca ławeczkę na której siedzi Wacłąw Iwaniuk a poniżej znajduje sie okłądka antologii poezji pokonkursowej

SIEDLISKA BIESIADA LITERACKA

21 maja w Domu Kultury odbyła się kolejna już Siedliska Biesiada Literacka połączona z  podsumowaniem XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wacława Iwaniuka. Tegoroczne jury w składzie: prof. Józef Franciszek Fert, prof. Jan Wolski oraz Waldemar Taurogiński  przyznało nagrodę główną Panu Grzegorzowi Baczewskiemu z Warszawy. Wyróżnienia otrzymali Pani Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego oraz Pan Leszek Wójcik z Lubaczowa. Tegorocznej uroczystości towarzyszyła wystawa „Galeria Laureatów” prezentująca dotychczasowe edycje konkursu. Muzycznym akcentem Biesiady Literackiej był recital „Poszukiwanie słowem i muzyką” w wykonaniu zespołu Pro100.

Protokół jury 2022

Siedliska Biesiada Literacka- 21 maja 2022r.