Finał akcji czytelniczej "Pluszowy mis w mojej bibliotece"

To kolejna akcja czytelnicza skierowana do dzieci, realizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu. Inspiracją jest tu kochany pluszowy miś, którego święto obchodzimy 25 listopada. Przez ponad miesiąc dzieci- czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. Iwaniuka mogły pozostawić rysunek misia i wziąć udział w losowaniu 46 maskotek, pod warunkiem , że w tym okresie skorzystały ze zbiorów biblioteki.

IMG_20171124_103029

Dla najmłodszych czytelników dodatkowo wyeksponowano literaturą dziecięcą, której bohaterami są ukochane przez wszystkich misie. Dzieci bardzo chętnie włączyły się do zabawy, biblioteka z dnia na dzień zmieniała się w galerię prac dziecięcych, na których królowały misie- małe duże, z kokardą, ozdobione futerkiem.  Wszystkie obrazki były przepiękne, wielu dorosłych czytelników podziwiało prace małych artystów, których było bardzo dużo bo 96. W tym okresie w bibliotece wypożyczono ponad 400 pozycji przeznaczonych dla dzieci. Finał akcji odbył się 25 listopada w Domu Kultury w Siedliszczu. Ponad 100 dzieci wraz z przyjaciółmi, rodzeństwem i rodzicami wzięło udział w tej zabawie. Wśród uczestników konkursu rozlosowano 46 maskotek. Na wszystkich czekały rebusy, łamigłówki, puzzle. Działało studio tatuażu brokatowego, stoisko z malowaniem buzi. Zwolennicy zajęć plastycznych mogli tworzyć różnorodne kształty z ciastoliny. Wiele radości dostarczył dmuchany domek z piłeczkowym basenem. Hitem okazała się żywa maskotka misia, która przytulała i głaskała dzieci.