Siedliska Biesiada Literacka 2018

Podsumowanie Konkursu Poetyckiego im. Wacława Iwaniuka

Tegoroczna Siedliska Biesiada Literacka odbyła się 19 maja w Domu Kultury. Podczas spotkania rozstrzygnięty został XI Ogólnopolski Konkurs im. Wacława Iwaniuka.

IMG_5897

Jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia dla: Marcina Jurzysty i Wojciecha Roszkowskiego oraz nagrodę główną dla Pani Renaty Beaty Dziaków.

Podczas spotkania laureaci zaprezentowali swoje utwory, które wraz z wybranym wierszami nadesłanymi na konkurs wydane zostały w tomiku pt.: „EROS w krainie snów”.

Tego dnia przed uczestnikami biesiady wystąpił chełmski bard – Jarek Buczek oraz uczennice z ZS im. Henryka Sienkiewicza – Weronika Jędruszak, Martyna Poleszak oraz Patrycja Tomaszewska.

Imprezie towarzyszyła wystawa malarska Anny Marii Woźniak „Przystrojone w kolory”.

Protokół jury oceniającego imprezę do pobrania tutaj.